Gry escape

Gry escape to stosunkowo nowy typ gier, który jednak bardzo szybko znalazł duże grono zwolenników. Dziś w gry escape grają mali i duzi ludzie na całym świecie, stąd też systematycznie powstają nowe gry typu escape. Ciężko stwierdzić kiedy powstały pierwsze gry escape można jednak powiedzieć, że wszystko zaczęło się od prostej gry escape the room, czyli po polsku mówiąc ucieczki z pokoju. Dzisiajucieczka z pokoju wciąż jest najpopularniejszym motywem gier tego typu jednak pojawiły się również inne odmiany takie jak: ucieczka z zamku, ucieczka ze szpitala czy ze szkoły.

Car Escape screen

Car Escape

Car Escape to fajna gra escape, której akcja rozgrywa się w lesie. Jest to klasyczna gra escape bez żadnych dodatkowych kruczków, więc nie powinniście mieć z nią problemów.

Cool Garden Escape screen

Cool Garden Escape

Cool Garden Escape to bardzo fajna gra escape dla maluchów i dla dorosłych. To co w tej grze escape online jest fajne to to, że ma ona dwa etapy – pierwszy etap to znalezienie klucza by wyjść z ogrodu, a drugi to szukanie klucza do wyjścia z pokoju. Dwa wspaniałe etapy – podwójna dawka fantastycznej zabawy.

Matryoshka Escape 2 screen

Matryoshka Escape 2

Jeśli macie ochotę zagrać w nowe gry escape to serdecznie zapraszamy na nasz portal – u nas znajdziecie najlepsze w sieci gry escape.  Tradycyjnie musicie wyszukiwać różne przedmioty, które pomogą wam rozwiązać zagadkę. Powodzenia!

Santa Claus Escape screen

Santa Claus Escape

Nieważne czy pasjonują Ciebie gry przygodowe escape, czy też po prostu szukasz jakiegoś sposobu na zajęcie wolnego czasu, to Santa Claus Escape może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Dodatkowym atutem jest świąteczna atmosfera panująca w tej grze, która z całą pewnością jest odpowiednia dla obecnej pory roku.

Gry escape krótko mówiąc polegają na przeszukiwaniu planszy w poszukiwaniu przedmiotów, które pomogą nam wyjść z danego pokoju, lokalu, budynku, itp. Znalezione elementy trzeba wykorzystać na innych przedmiotach, tak by ostatecznie znaleźć wyjście/klucz do wyjścia z pokoju czy innego miejsca, w którym rozgrywa się dana gra escape.  

Istnieje kilka stereotypów, czy też inaczej mówiąc stałych punktów, które pojawiają się w niemalże wszystkich grach escape. Do tych stereotypów zalicza się:

  • kosz na śmieci, w którym często są kartki z napisanymi nań wskazówkami
  • komoda z wysuwanymi szufladami, szafy i półki, w których często znajdują się potrzebne elementy
  • obrazy, za którymi schowane są przedmioty
  • dywan, pod którym równie często znajdują się wskazówki
  • poduszki i kanapa, gdzie także chowane są przedmioty
  • wnęki, pęknięcia, skrytki w ścianach

Istnieją różne fajne gry escape dlatego też postanowiliśmy wam je przedstawiać. Na naszym portalu znajdziecie darmowe gry escape, w które będziecie mogli pograć o dowolnej porze dnia i nocy. Wśród naszych propozycji znajdą się m.in. gry escape straszne oraz gry logiczne escape, a także gry przygodowe escape. Mam nadzieję, że wśród naszych propozycji każdy bez wyjątku na wiek i płeć znajdzie coś dla siebie. Udanej zabawy!!!